Produkcija/Plūmes/Mājas plūmes

Koki vidēja lieluma. Ražo regulāri. Ātrražīga – ražot sāk 3. gadā pēc stādīšanas. Ziemcietība tāpat kā augļu kvalitāte atkarīga no ražas lieluma. Pēc pārāk bagātīgas ražas koku ziemcietība ir zema, tāpēc raža jānormē. Augļi ienākas septembrī, reizēm oktobra sākumā, lietojami desertam un pārstrādei. Augļi labi turas kokā, neplaisā. Augļi vidēji lieli, ar sārtu vai tumši rozā virskrāsu. Mīkstums dzeltens, salds, sulīgs, ar teicamu garšu. Ienākas septembrī – oktobra sākumā. Pašauglīga. Zied vidēji agri, ļoti bagātīgi. Ļoti laba citu vidēji agri ziedošu šķirņu apputeksnētāja.

Lasīt tālāk

Koks liels vai vidēja auguma, vainags plats, skeletzari izturīgi. Koki izturīgi pret sudraboto lapu slimību un kauleņaugu sausplankumainību. Zied agri, ziedi salnās izturīgi. Pašauglīga. Ražot sāk agri, ražo bagātīgi un regulāri. Augļi ienākas augusta otrajā pusē, nogatavojas nevienmērīgi. Lietainā laikā augļi stipri plaisā un pūst. Bieži sveķo. Labvēlīgos laika apstākļos augļu raža liela. Nogatavojušies augļi birst, neuzglabājas, transportējot neizturīgi. Augļi palieli, iegareni apaļi, rozīgi ar viegli sārtu apsarmi. Mīkstums iedzeltens, sulīgs, saldskābs. Lieliska deserta šķirne.

Lasīt tālāk

Koks spēcīga auguma ar skraju vainagu. Sāk ražot 4. – 5. gadā, ražo labi, ja neizsalst ziedpmpuri. Ziemcietība zema. Augļi zeltaini dzelteni ar pelēcīgu apsarmi, ieapaļi, ļoti skaisti un garšīgi. Kauliņš atdalās labi. Ienākas vidēji vēlu, reizē ar Viktoriju vai nedaudz pirms. Neplaisā, nepūst, transportējama. Pašauglīga, zied vēlu, reizē ar Latvijas Dzelteno Olplūmi. Labās dārza vietās der tai par apputeksnētāju.

Lasīt tālāk

Jauna Latvijas šķirne. Koks samērā spēcīga auguma, zari veidojas plaši izvērsti. Šķirne labi ražo uz divgadīgiem, trīsgadīgiem augļzariem. Lai bagātīgāk veidotos augļzariņi, pavasarī vēlams saīsināt viengadīgo dzinumu galus. Lai augļi iegūtu skaistu virskrāsu, tiem jānodrošina maksimāls izgaismojums, izgriežot zarus, kas aug vertikālajā plaknē. Zied vidēji agri. Augļi ir dzintardzeltenā krāsā ar nedaudz sārtu vaidziņu, vidēja izmēra, masa 30 – 45 g. Gatavm auglim medaina garša. Mīkstums dzeltens, vidēji blīvs, sulīgs ar labu garšu. Ienākšanās laiks 7 – 10 dienas pēc šķirnes Komēta. Augļi kokā noturīgi. Pareizi un laicīgi novākti augļi transportējot izturīgi. No lapu sausplan…Lasīt tālāk

Vasaras šķirne. Koki vidēja auguma, pastāvu vainagu, sāk ražot 4. gadā. Ražo vidēji labi, regulāri. Ziemcietīga, izturīga pret slimībām. Augļi ienākas augusta sākumā – vidū, lieli, apaļi, sarkanvioleti, ar ļoti garšīgu un aromātisku mīkstumu. Daļēji pašauglīga, apputeksnētājs – “Viktorija”.

Lasīt tālāk

Koki vidēja auguma, pašauru, maz zarotu vainagu. Piemērota vēlu ziedošo šķirņu apputeksnēšanai. Daļēji pašauglīga, zied vēlu. Ražo labi un regulāri. Augļi ienākas ļoti vēlu – septmebra beigās, oktobra sākumā, ienākšanās vienlaicīga. Augļi vidēji lieli, iegareni, tumši violeti vai zili, garša laba. Transportējot izturīgi.

Lasīt tālāk

Koks veido ieapaļu vai augsti ovālu vainagu. Koka ziemcietība vidēji laba, to ietekmē ražas lielums. Zied agri vai vidēji agri. Šķirne ir pašauglīga un laba citu agri ziedošu šķirņu apaugļotāja. Ražot sāk agri, ražo bagātīgi un regulāri. Augļi nogatavojas septembra pirmajā pusē. Tie palieli vai lieli, forma apaļa vai ovāla. Miza bieza, stingra, tumši sarkani violeta, ar dzelteniem punktiem un zilganu apsarmi. Mīkstums zaļgani dzeltens, pastingrs, sulīgs, saldskābs, ar vidēji labu garšu. Augļi kokā noturīgi.

Lasīt tālāk

Koki vidēja auguma, ziemcietīga. Augļi ienākas agri – augusta sākumā. Augļi lieli, apaļi, dzelteni, ar sārtiem punktiem saules pusē. Mīkstums dzeltens, sulīgs, aromātisks, ar ļoti labu garšu. Kauliņš atdalās labi. Ražot sāk 3. – 4. gadā, ražo labi un regulāri. Apputeksnē “Viktorija” un citas vidēji agri ziedošas šķirnes.

Lasīt tālāk

Augļi ir vidēja lieluma, apaļi, ar tumši dzeltenu pamatni un ar sārtu pārklājumu. Mīkstums ir tumši dzeltens, mīksts, aromātisks. Koks ir vidēja auguma, stāvs. Laba izturība pret slimībām.

Lasīt tālāk

Ienākas augusta otrā pusē, salda, garšīga, pašneauglīga,

apputeksnētāji Ulenas renklode, Zaļā renklode, Nansi mirabele.

Lasīt tālāk