Produkcija/Plūmes/Mājas plūmes

Koki aug spēcīgi, veido plašu, ieapaļu vainagu ar resniem zariem. Ziemcietība vidēja. Ražot sāk vēlu, ļoti ražīga. Augļu noturība kokā laba, transportējot neizturīgi. Augļi ienākas augustā beigās, septembra sākumā. Augļi palieli vai lieli, dzelteni vai zaļgandzelteni. Mīkstums sulīgs, ļoti garšīgs. Pašauglīga. Zied vidēji vēlu. Der kā apputeksnētāja vēlu ziedošajām šķirnēm: “Lāse”, “Latvijas Dzeltenā olplūme” u.c.

Lasīt tālāk

Koki vidēja lieluma. Ražo regulāri. Ātrražīga – ražot sāk 3. gadā pēc stādīšanas. Ziemcietība tāpat kā augļu kvalitāte atkarīga no ražas lieluma. Pēc pārāk bagātīgas ražas koku ziemcietība ir zema, tāpēc raža jānormē. Augļi ienākas septembrī, reizēm oktobra sākumā, lietojami desertam un pārstrādei. Augļi labi turas kokā, neplaisā. Augļi vidēji lieli, ar sārtu vai tumši rozā virskrāsu. Mīkstums dzeltens, salds, sulīgs, ar teicamu garšu. Ienākas septembrī – oktobra sākumā. Pašauglīga. Zied vidēji agri, ļoti bagātīgi. Ļoti laba citu vidēji agri ziedošu šķirņu apputeksnētāja.

Lasīt tālāk

Koks liels vai vidēja auguma, vainags plats, skeletzari izturīgi. Koki izturīgi pret sudraboto lapu slimību un kauleņaugu sausplankumainību. Zied agri, ziedi salnās izturīgi. Pašauglīga. Ražot sāk agri, ražo bagātīgi un regulāri. Augļi ienākas augusta otrajā pusē, nogatavojas nevienmērīgi. Lietainā laikā augļi stipri plaisā un pūst. Bieži sveķo. Labvēlīgos laika apstākļos augļu raža liela. Nogatavojušies augļi birst, neuzglabājas, transportējot neizturīgi. Augļi palieli, iegareni apaļi, rozīgi ar viegli sārtu apsarmi. Mīkstums iedzeltens, sulīgs, saldskābs. Lieliska deserta šķirne.

Lasīt tālāk

Koks neliels. Šķirnes lielākā priekšrocība ir veidot mazu augumu, sekmīgi augt, agri un bagātīgi ražot. Mazā auguma dēļ var stādīt sabiezināti, piemērota mazdārziem. Taču vainaga vieglās kopšanas un ērtās ražas novākšanas dēļ var būt ienesīga arī komercdārzu stādījumos. Vainags plašs, ieapaļš. Zied vidēji vēlu, pašauglīga. Augļi attīstās bagātīgi, ražo regulāri. Augļi ienākas augusta sākumā, vidū. Auglis paliels, izstiepti ovāls, tumši violets, ar vieglu, zilganu krāsojumu un pelēcīgu apsarmi. Mīkstums dzeltens, skrimšļains, ar labu, saldu garšu.

Lasīt tālāk

Koks spēcīga auguma ar skraju vainagu. Sāk ražot 4. – 5. gadā, ražo labi, ja neizsalst ziedpmpuri. Ziemcietība zema. Augļi zeltaini dzelteni ar pelēcīgu apsarmi, ieapaļi, ļoti skaisti un garšīgi. Kauliņš atdalās labi. Ienākas vidēji vēlu, reizē ar Viktoriju vai nedaudz pirms. Neplaisā, nepūst, transportējama. Pašauglīga, zied vēlu, reizē ar Latvijas Dzelteno Olplūmi. Labās dārza vietās der tai par apputeksnētāju.

Lasīt tālāk

Koki vidēja auguma. Ražot sāk vidēji agri. Augļi apaļīgi, vidēji lieli, tumši sarkani ar violetu nokrāsu, labu garšu. Pašauglīga, ļoti laba citu plūmju šķirņu apaugļotāja, zied vidēji agri. Ziedpumpuri ziemcietīgi. Ražas regulāras. Pārbagātas ražas jānormē. Augļi ienākas septembra sākumā – vidū. Tie labi turas kokā, lietainā laikā plaisā maz, bet ķekaros blīvāk izvietoti augļi pūst. Augļi palieli, pēc formas ieapaļi vai ovāli. Miza samērā plāna, skābena, augļi tumši zilganvioleti ar gaišu apsarmi. Mīkstums zaļgandzeltens, sulīgs, labu garšu.

Lasīt tālāk

Jauna Latvijas šķirne. Koks samērā spēcīga auguma, zari veidojas plaši izvērsti. Šķirne labi ražo uz divgadīgiem, trīsgadīgiem augļzariem. Lai bagātīgāk veidotos augļzariņi, pavasarī vēlams saīsināt viengadīgo dzinumu galus. Lai augļi iegūtu skaistu virskrāsu, tiem jānodrošina maksimāls izgaismojums, izgriežot zarus, kas aug vertikālajā plaknē. Zied vidēji agri. Augļi ir dzintardzeltenā krāsā ar nedaudz sārtu vaidziņu, vidēja izmēra, masa 30 – 45 g. Gatavm auglim medaina garša. Mīkstums dzeltens, vidēji blīvs, sulīgs ar labu garšu. Ienākšanās laiks 7 – 10 dienas pēc šķirnes Komēta. Augļi kokā noturīgi. Pareizi un laicīgi novākti augļi transportējot izturīgi. No lapu sausplan…Lasīt tālāk

Koka augums ir spēcīgs, vainags vidēji blīvs, pirmajos gados grūti kopjams. Ražot šī šķirne sāk trešajā gadā pēc stādīšanas. Augļi ir ovāli, ļoti skaisti- sārti violeti ar nelieliem brūnganiem punktiņiem. Miziņa samērā bieza,augļa mīkstums skrimšļains, ar saldskābu garšu. Augļi ienākas nedaudz pirms ‘Viktorijas’.
Šķirne ir pašneauglīga, bet kā apputeksnētājs der visas vidēji ziedošās šķirnes. Ļoti ražīga, turklāt koks samērā labi veic augļu “pašretināšanu” jeb lieko augļaizmetņu nomešanu. Ziemcietīgu. Šķirne ir jūtīga pret nepietiekamu mitruma daudzumu.

Lasīt tālāk

Vasaras šķirne. Koki vidēja auguma, pastāvu vainagu, sāk ražot 4. gadā. Ražo vidēji labi, regulāri. Ziemcietīga, izturīga pret slimībām. Augļi ienākas augusta sākumā – vidū, lieli, apaļi, sarkanvioleti, ar ļoti garšīgu un aromātisku mīkstumu. Daļēji pašauglīga, apputeksnētājs – “Viktorija”.

Lasīt tālāk

Koki vidēja auguma, pašauru, maz zarotu vainagu. Piemērota vēlu ziedošo šķirņu apputeksnēšanai. Daļēji pašauglīga, zied vēlu. Ražo labi un regulāri. Augļi ienākas ļoti vēlu – septmebra beigās, oktobra sākumā, ienākšanās vienlaicīga. Augļi vidēji lieli, iegareni, tumši violeti vai zili, garša laba. Transportējot izturīgi.

Lasīt tālāk

Koks veido ieapaļu vai augsti ovālu vainagu. Koka ziemcietība vidēji laba, to ietekmē ražas lielums. Zied agri vai vidēji agri. Šķirne ir pašauglīga un laba citu agri ziedošu šķirņu apaugļotāja. Ražot sāk agri, ražo bagātīgi un regulāri. Augļi nogatavojas septembra pirmajā pusē. Tie palieli vai lieli, forma apaļa vai ovāla. Miza bieza, stingra, tumši sarkani violeta, ar dzelteniem punktiem un zilganu apsarmi. Mīkstums zaļgani dzeltens, pastingrs, sulīgs, saldskābs, ar vidēji labu garšu. Augļi kokā noturīgi.

Lasīt tālāk

Koki vidēja auguma, ziemcietīga. Augļi ienākas agri – augusta sākumā. Augļi lieli, apaļi, dzelteni, ar sārtiem punktiem saules pusē. Mīkstums dzeltens, sulīgs, aromātisks, ar ļoti labu garšu. Kauliņš atdalās labi. Ražot sāk 3. – 4. gadā, ražo labi un regulāri. Apputeksnē “Viktorija” un citas vidēji agri ziedošas šķirnes.

Lasīt tālāk

Augļi ir vidēja lieluma, apaļi, ar tumši dzeltenu pamatni un ar sārtu pārklājumu. Mīkstums ir tumši dzeltens, mīksts, aromātisks. Koks ir vidēja auguma, stāvs. Laba izturība pret slimībām.

Lasīt tālāk

Ienākas augusta otrā pusē, salda, garšīga, pašneauglīga,

apputeksnētāji Ulenas renklode, Zaļā renklode, Nansi mirabele.

Lasīt tālāk