Produkcija/Ķirši/Saldie ķirši

Vidēja vai liela auguma koki ar ieapaļu vainagu. Skeletzari mehāniski izturīgi ar platu atzarošanās leņķi. Augļu masa 4g. Augļi apaļi, gaiši sarkani, sula bezkrāsaina. Augļu mīkstums blīvs, ar labu saldu garšu. Ienākšanās laiks vidēji vēls, 6. ķiršu nedēļa. Lietainā laikā augļi neplaisā. Ziemcietība kokiem laba, ziedpumpuriem vidēja vai laba. Izturīgi pret lapbiri.

Lasīt tālāk

Koki vidēja auguma ar plašu vainagu. Ziemcietība laba. Augļi vidēji lieli, tumši sarkani, ar stingru gaļīgu mīkstumu. Ražo labi un regulāri.

Lasīt tālāk

Saldais ķirsis. Ķirši tumši sarkani, ar lāsumiņiem, blīvi. Mīkstums sarkans. Sula gaiši sarkana. Augļi ienākas jūlija otrās dekādes beigās. Augļu vidējā masa 5 – 5,5 grami. Augļi mitrā laikā var plaisāt. Koks vidēja auguma. Vainags lodveida, izplests, nav blīvs. Lapas, lielas, šauras, ovālas, uz galu spica. Samērā izturīga pret lapbiri.

Lasīt tālāk

Koki ir vidēji auguma, to vainags kompakts, ieapaļš, ar vidēji biezu zarojumu. Šķirne ziemcietīga, ražīga. Ražo bagātīgi, koku izturība pret sēņu izraisītām slimībām vidēji laba. To apputeksnē “Iputj”, “Brjanskaja Rozovaja”, “Tjuyčevka”. Augļi tumši sarkani, gandrīz melni, apaļi, to vidējā masa 4 g, nogatavojas jūlija I dekādē. Augļa mīkstums saldskābs, mīksts, sarkans, garšīgs.

Lasīt tālāk

Saldais ķirsis. Vidēji agra šķirne, augļi nogatavojas jūnija trešajā dekādē vai jūlija sākumā. Šķirne izceļas ar augstu augļu kvalitāti. Tie ir lieli (6 – 7 g) un izskatīgi, apaļi, izlīdzināta lieluma, ar gludu, dzeltenu, spožu miziņu un blīvu, dzeltenu, saldu un sulīgu mīkstumu. Koks vidēja auguma, ar ļoti labi veidotu piramidālu vainagu un vidēji biezu zarojumu. Ražot sāk agri – pirmie augļi parādās pat trešajā gadā, bet bagātīgi ražo jau ceturtajā gadā pēc iestādīšanas. Nepieciešams apputeksnētājs – apmēram vienā laikā ar to ziedoša šķirne, piemēram, Iputj. Ziedēt sāk agri – aprīļa beigās, maija sākumā. Vidēji laba ziemcietība.

Lasīt tālāk

Saldais ķirsis. Augļi tumši sarkanā krāsā. Augļa masa ap 4-5 grami. Augļi ienākas jūlija pirmajā dekādē. Šķirne izturīga pret slimībām, ziemcietība vidēja. Koks vidēja auguma.

Lasīt tālāk

Koki paliela auguma, plati piramidālu vainagu, jāsāk veidot jau jauns koks, tad var sekmīgi audzēt un iegūt lieliskas ražas. Augļi 3,3 – 4,5 g, melnsarkani, sirdsveida, sulīgi ar labu garšu, lieliski saldēšanai. Augļi ienākas 4. ķiršu nedēļā. Zied agri.  Ziemcietība augsta.

Lasīt tālāk

Latvijā selekcionēta šķirne. Koku augums spēcīgs, tā vainags piramidāls, daļēji stāvs, zarojums samērā spēcīgs. Šķirne ražo bagātīgi, izturība pret slimībām laba. Augļi dzelteni, plakani apaļi ar izteiktu šuvi, to vidējā masa 4,5 – 5 g. Augļa mīkstums sulīgs skrimšļains, salds ar nelielu skābumu, krēmbalts ar ļoti labu garšu, vidēji degustācijā 4,6 balles. Sula bezkrāsaina. Augļi nogatavojas jūlija otrā pusē. 

Lasīt tālāk

Igunijā populāra, sena, pašauglīga šķirne, vidēji lielām ogām, neplaisā, saldas, sulīgas, ienākas jūlija sākumā.

Lasīt tālāk

Sena, Igaunijā populāra šķirne, pašauglīga, ogas vidējas, ienākas jūlija vidū, sulīgas, saldas.

Lasīt tālāk