Koki nelieli, ar kompaktu vainagu, 3 līdz 3,5 m augsti. Ziemcietība augsta. Ražo bagātīgi un katru gadu. Ātrražīga, ražo bieži jau kokaudzētavā vai 2.-3. gadā pēc stādīšanas. No 20 gadīgiem kokiem var novākt 120-160 kg ogu. Izturīga pret slimībām un kaitēkļiem. Koki ir ilgmūžīgi, labi ražo 35-40 gadus. Augļi ir lieli, rubīnsarkani, līdz 1,2 cm diametrā. Tie ir sulīgi, saldskābi, satur līdz 40 mg% C vitamīna. Raksturīgs īpatnējs, vājš rūgtenums.
Lasīt tālākParastā pīlādža (Sorbus aucuparia) nokarenā forma. Skaists sēru formas vainags, kas uzpotēts uz parastā pīlādža stumbra. Lai vainags veidotos glīts, biezs, tas regulāri jāapgriež. Šī šķirne savu dekoratīvo īpašību un labās aukstumizturības dēļ, dārzos tiek audzēta jau sen. Sākotnēji nokarenā pīlādža augstums atkarīgs no potcelma augstuma. Augs jāstāda gaišā vietā. Apgriešanu veic divas reizes sezonā – pavasarī līdz sulu cirkulācijai un jūlijā. Pēc 3 – 4 gadiem, ievērojot visas agrotehniskās kopšanas prasības, koka vainaga diametrs ir lielāks par 1,5 m. Nokarenais pīlādzis ar krītošo vainagu ir dekoratīvs visos gadalaikos. Lapas zaļas, ogas oranžsarkanas, …Lasīt tālāk
Ļoti ziemcietīga un veselīga šķirne. Ir tieksme uz pašauglību. Koki vidēja auguma ar kompaktu, platu, ieapaļu vainagu. Zari atzarojas platā leņķī. Lapas lielas, nepāra plūksnaini saliktas, tumši zaļas, spīdīgas. Augļi lieli. Ķekari lieli, var sastāvēt no 150-160 koši tumši sarkanām ogām. Tās ir sulīgas, saldskābas, ar vieglu rūgtenumu. Ienākas septembra beigās. Var glabāties līdz februārim. Izturīga pret slimībām un kaitēkļiem.
Lasīt tālākVar veidot kā nelielus, līdz 0,5 – 1 m augstus dabiska superpundurauguma kociņus vai arī krūmveidā. Lapas tumši zaļas, spīdīgas, veselas, bet atšķirībā no aronijām, tās ir apmēram līdz pusei daivaini iešķeltas. Rudenī krāsojas tumši bronzas sarkanas. Kociņi ir ziemcietīgi, neslimo ar pīlādžu lapu rūsām. Apputeksnē Ņevežinas grupas šķirnes vai arī Burka. Ogas ir lielas, līdz 1,2 -1,5 cm diametrā, spīdīgas, ļoti tumši brūni sarkanas (oriģinālajai šķirnei jābūt ar melni sarkanām ogām). Arī mīkstums tumši sarkans. Pēc garšas saldi, patīkami, ar ļoti vāji izteiktu aroniju piegaršu un bez aroniju velkošās, sausās piegaršas. Sula tikpat krāsaina kā aroni…Lasīt tālāk
Ļoti skaists dekoratīvais pīlādzis ar skaistām, spilgti zaļām, spīdīgām, garām, nokarenas formas lapām. Ogas kompaktā ķekarā, nelielas, spilgti oranžas, iegarenas, ēdamas. Koka augums var sasniegt līdz 3 metriem. Plati piramidāls. Ziemcietība laba. Var izmantot kā solitera augu.
Lasīt tālākSaldais pīlādzis, dārza pīlādzis. Šķirne vidēji vēlīna. Vizuāli atgādina meža pīlādzi. Koks vidēja auguma, vainags plati piramidāls, zari – izplesti, drukni, dzinumi – tumši zaļganpelēki. Šķirne pašneauglīga. Labi apputeksnējas ar jebkuru citu Ņevežinas klonu. Augļi lieli – 1,2 × 1 cm, spilgti oranžsarkani, skaisti iegareni, bez sīvuma un rūgtuma, sulīgi, saldskābi. Nogatavojas septembra pirmajā pusē. Šķirne augstražīga. Ražo periodiski. Ziemcietīga. Pieticīgi augsnes un apgaismojuma prasību ziņā. Šķirnes augļi labi piemēroti marmelāžu, biezeņu un ievārījumu gatavošanai.
Lasīt tālākĒdamais pīlādzis ar uzturā izmantojamiem augļiem. Visizplatītākā ēdamo pīlādžu šķirne. Augums 2 -4 m. Ziedi vairogveida, balti. Lapas spīdīgas, veselas, apakšdaļa plūksnaini šķelta. Lapojuma krāsa tumši zaļa. Sāk ražot 2. – 3. gadā pēc stādīšanas, ražo katru gadu. Augļi tumši sarkani, ķiršu lielumā, ogas spīdīgas, saldsskābas, sulīgas bez rūgtuma.
Aprīlī līdz sulu cirkulācijai veic koku vainagu veidošanu. Otru apgriešanu var veikt jūlijā. Vainagos izgriež bojātos, apkaltušos un aizlauztos zarus. Vajadzības gadījumā jauniem kokiem noīsina zaru galus, lai iegūtu kompaktāku vainagu.
Lasīt tālākKokiem ir plati piramidāls vainags. Skeletzari atiet 50 – 60º leņķī. Pēc izskata līdzīga šķirnei “Žoltaja”, ar tādiem pašiem lokaniem zariem. Augļi lieli, ieapaļi, līdz 1,2 cm gari un 1,3 cm plati. Tie ir vāji šķautnaini, dzeltenīgi sarkani. Mīkstums sulīgs, ar saldskābu garšu. Ienākas septembra sākumā. Augsta ziemcietība un ražība, bet, tāpat kā citi pīlādži, ražo periodiski.
Lasīt tālākPīlādzis Burka ir zemu augošs koks līdz 2 m augsts. Šī šķirne pieder starpsugu hibrīdiem. Iegūts, krustojot pīlādzi un aroniju. To raksturo neparasts ogu tonis – brūni violets. Garša pārsvarā ir skābena ar pamanāmām pīlādžu un aroniju notīm.
Vainags ir kompakts, bumbiņas formā, ar skaistām, robotām, bagātīgi zaļām lapām.
Lasīt tālākKlasisks pīlādža koks, lapojums un ogu krāsa, bet ogas saldskābas, bez rūgtuma.
Lasīt tālāk