Produkcija/Ābeles/Rudens ābeles

Vēla vasaras šķirne. Koks ātraudzīgs, konisku vainagu un ļoti spēcīgiem skeletzariem. Ražo 2. – 3. gadā pēc stādīšanas, ražo bagātīgi un katru gadu. Laba ziemcietība, augsta izturība pret kraupi. Augļi kokā noturīgi, ienākas augusta beigās, glabājas 1 – 2 mēnešus, transportējot izturīgi. Augļi vidēji lieli, plakani ieapaļi, bāli dzelteni ar sarkanām svītrām virskrāsā, saldskābi, sulīgi, ar patīkamu garšu.

Lasīt tālāk

Rudens ābele.  Koks vidēja auguma ar paplatu vainagu, kam tieksme sabiezināties. Samērā izturīga pret kraupi, var ciest arī no mizas iedegām. Ražo agri un labi, bet nereti periodiski. Periodiskumu mazina, ražu normējot. Ziemcietība vidēja, salā vispirms cieš stumbrs. Augļus vāc septembrī, lietojami neilgi – oktobrī, novembrī. Glabājot var brūnēt serde.  Augļi nedaudz gareni, gaiši dzelteni, sulīgi, ar maigu mīkstumu un vienreizēju, neatkārtojamu, lielisku garšu.

Potcelmi: MM106; B396

Lasīt tālāk

Rudens šķirne. Kompakts vainags. Šķirne ļoti ātrražīga, imūna pret kraupi. Laba ziemcietība. Augļi, lieli, plakanas formas, izskatīgi, sārts svītrojums uz bāldzeltena fona. Sulīgi, saldskābi, garšīgi. Raža jāretina.

Potcelmi: MM106; B396

        

Lasīt tālāk

Rudens – vēlas vasaras. Koks vidēja vai neliela auguma, vainags vidēji biezs, plati ieapaļš, zari nolīkst. Ātrražīga šķirne, ražo bagātīgi, bet periodiski. Vainags viegli veidojams. Augļu kvalitāte atkarīga no ražas lieluma, tāpēc ieteicams augļaizmetņus normēt. Augļi palieli vai lieli, ieapaļi, zaļgandzelteni ar brūnganām svītrām. Mīkstums maigs, sulīgs, skābeni salds. Izturība pret slimībām apmierinoša.

Potcelmi: MM106

Lasīt tālāk

Rudens šķirne. Koks aug samērā lēni, veido plati konisku vai ieapaļu vainagu, labos augšanas apstākļos sasniedz lielus apmērus un ilgu mūžu. Ražo periodiski. Raža līdz noņemšanas gatavībai kokā turas labi, pēc tam stipri birst. Augļi vidēji lieli, ieapaļi koniski, pelēkdzelteni, augļiem ienākoties – dzeltenzaļi ar mālainu sārtumu un karmīnsarkanām svītrām, skābeni saldi, sulīgi, īpatnēju garšu un aromātu. Patīk mālainas augsnes.

Potcelmi: MM106; B396

Lasīt tālāk

Izturība pret slimībām vidēja. Augļi plakani ieapaļi, dzelteni ar dzidru oranžīgu virskrāsu saules pusē. Ļoti skaisti. Augļu garša teicama, ar patīkamu aromātu, saldskāba.

Lasīt tālāk