Produkcija/Ābeles/Rudens ābeles

Vēla vasaras šķirne. Koks ātraudzīgs, konisku vainagu un ļoti spēcīgiem skeletzariem. Ražo 2. – 3. gadā pēc stādīšanas, ražo bagātīgi un katru gadu. Laba ziemcietība, augsta izturība pret kraupi. Augļi kokā noturīgi, ienākas augusta beigās, glabājas 1 – 2 mēnešus, transportējot izturīgi. Augļi vidēji lieli, plakani ieapaļi, bāli dzelteni ar sarkanām svītrām virskrāsā, saldskābi, sulīgi, ar patīkamu garšu.

Lasīt tālāk

Vasaras šķirne, Melbas sarkanais klons. Koki vidēja auguma ar retu vainagu, ražot sāk agri. Ziemcietība vidēja. Lietainās vasarās augļi un lapas slimo ar ābeļu kraupi. Augļi vidēji lieli līdz lieli, sulīgi, saldskābi, garšīgi, ar labu aromātu. Laikā nenovāktiem mīkstums sāk brūnēt un kļūst miltains. Patmatkrāsa zaļdzeltena vai bāli dzeltena. Virskrāsa karmīnsarkana, ar tumšākām, oranžsarkanām svītrām.

Potcelmi: MM106; Bp9

Lasīt tālāk

Rudens ābele.  Koks vidēja auguma ar paplatu vainagu, kam tieksme sabiezināties. Samērā izturīga pret kraupi, var ciest arī no mizas iedegām. Ražo agri un labi, bet nereti periodiski. Periodiskumu mazina, ražu normējot. Ziemcietība vidēja, salā vispirms cieš stumbrs. Augļus vāc septembrī, lietojami neilgi – oktobrī, novembrī. Glabājot var brūnēt serde.  Augļi nedaudz gareni, gaiši dzelteni, sulīgi, ar maigu mīkstumu un vienreizēju, neatkārtojamu, lielisku garšu.

Potcelmi: MM106; B396

Lasīt tālāk

Rudens šķirne. Kompakts vainags. Šķirne ļoti ātrražīga, imūna pret kraupi. Laba ziemcietība. Augļi, lieli, plakanas formas, izskatīgi, sārts svītrojums uz bāldzeltena fona. Sulīgi, saldskābi, garšīgi. Raža jāretina.

Potcelmi: MM106; B396

        

Lasīt tālāk

Rudens – vēlas vasaras. Koks vidēja vai neliela auguma, vainags vidēji biezs, plati ieapaļš, zari nolīkst. Ātrražīga šķirne, ražo bagātīgi, bet periodiski. Vainags viegli veidojams. Augļu kvalitāte atkarīga no ražas lieluma, tāpēc ieteicams augļaizmetņus normēt. Augļi palieli vai lieli, ieapaļi, zaļgandzelteni ar brūnganām svītrām. Mīkstums maigs, sulīgs, skābeni salds. Izturība pret slimībām apmierinoša.

Potcelmi: MM106

Lasīt tālāk

Rudens šķirne. Augļi vidēji lieli, dzelteni. Mīkstums balts, irdens, saldskābs. Augšanas forma vidēja auguma. Ražo labi, bet pārgadus. Laba izturība pret kraupi un vēzi, vidēja pret puvēm. Augļi vācami septembra otrajā pusē, viegli birst; neizturīgi transportēšanai.  Laba garša saglabājas līdz janvārim, februārim, lai gan izskatu augļi saglabā līdz aprīlim.

Lasīt tālāk

Rudens šķirne. Augļi vidēji lieli un lieli, koniskas formas, tumši sarkani, pievilcīgi, kraukšķīgi, ar bagātīgi aromātisku garšu.  Laba izturība pret kraupi. Paredzēti svaigam patēriņam.

Lasīt tālāk

Vēla vasaras, agra rudens šķirne. Augļi sarkani, ļoti sulīgi. Izturīga pret slimībām.

Lasīt tālāk

Rudens šķirne. Koks aug samērā lēni, veido plati konisku vai ieapaļu vainagu, labos augšanas apstākļos sasniedz lielus apmērus un ilgu mūžu. Ražo periodiski. Raža līdz noņemšanas gatavībai kokā turas labi, pēc tam stipri birst. Augļi vidēji lieli, ieapaļi koniski, pelēkdzelteni, augļiem ienākoties – dzeltenzaļi ar mālainu sārtumu un karmīnsarkanām svītrām, skābeni saldi, sulīgi, īpatnēju garšu un aromātu. Patīk mālainas augsnes.

Potcelmi: MM106; B396

Lasīt tālāk

Āboli vidēji lieli vai pasīki, neretinot sīki, koniski, izskatīgi. Miza izturīga, bāli dzeltena ar sārti svītrotu vai gaiši oranžu virskrāsu. Mīkstums maigs, saldskābs, ļoti aromātisks un gards. Garšā var konkurēt ar ‘Trebū’, bet augļi stingrāki; gardi arī sīkie āboli. Koks maza auguma, ar nolīkstošiem zariem, sāk ražot ļoti ātri un ražo vidēji vai labi.

Potcelms MM106

Lasīt tālāk

Izturība pret slimībām vidēja. Augļi plakani ieapaļi, dzelteni ar dzidru oranžīgu virskrāsu saules pusē. Ļoti skaisti. Augļu garša teicama, ar patīkamu aromātu, saldskāba.

Lasīt tālāk
Augļi lieli, tumši sarkani, izteikti saldi, bez skābuma, vidēji sulīgi. Rudens, lietojami no septembra līdz decembrim. Sāk ražot agri, ziemcietīga.
Lasīt tālāk